آثار و نشانه ها در گنج یابی, تعمیر فلزیاب, خرید فلزیاب, خرید گنج یاب, درباره فلزیاب و گنج یاب, ردیاب, فلزیاب, قدیمی ترین کشفیات, نمایندگی فلزیاب

به دنبال این هفت ویژگی در دستگاه فلزیاب باشید.

به دنبال این هفت ویژگی در دستگاه فلزیاب باشید.

یافتن اشیاء گمشده و یا بازمانده از پیشینیان از آرزوهای بشر امروزی است. خبر خوب این است که پیشرفت علم دستگاه هایی همچون فلزیاب، طلایاب و گنج یاب را در اختیارمان قرار داده است. امروزه فلزیاب های گوناگونی توسط شرکت های مختلف به بازار عرضه شده است. ولی آنچه در این میان اهمیت دارد ویژگی متناسب با کارایی دستگاه و کارکرد آن است. دستگاه های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب نوعی دستگاه های مکانیکی هستند. که برای کشف انواع مختلف فلز که زیر خاک دفن شده اند، استفاده می شوند. همچنین این نوع دستگاه ها برای اهداف امنیتی به منظور شناسایی وجود سلاح گرم و سرد در فرودگاه ها. و مراکز خرید مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی هایی وجود دارند که خریداران هنگام خرید دستگاه های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب باید به آن‌ها توجه کنند. در ادامه به بررسی هفت ویژگی که در هنگام خرید این نوع دستگاه باید مد نظر داشته باشید می‌پردازیم. بنابراین خریداران با هر نوع بودجه مالی می‌توانند دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

۱. حساسیت دستگاه فلزیاب یکی از ویژگی های مهم و اساسی است.

حساسیت یک دستگاه فلزیاب تعیین می کند که باید برای یافتن چه چیزی استفاده شود. یک دستگاه فلزیاب با فرکانس های کارآمد مناسب برای یافتن فلز سبک و یا اقلام موجود در لایه سطحی خاک مناسب است. دستگاه فلزیاب با فرکانس های پایین تر می توانند عمیق تر به زمین نفوذ کنند و برای یافتن قطعات بزرگ استفاده شوند. خریدارانی که می‌خواهند در دستگاه فلزیاب را برای پیدا کردن طلا استفاده کنند باید به دنبال دستگاه هایی با فرکانس بین ۶.۴kHz و ۲۰kHz باشند. حساسیت دستگاه فلزیاب باید به طور مناسب برای شرایط مختلف تنظیم شود. خریداران باید چگالی و ترکیب مواد معدنی زمین، حضور ترانسفورماتورهای قدرت و فلز مورد نظر خود را در نظر بگیرند. اطلاعات مربوط به کنترل حساسیت در برشور هر دستگاه فلزیاب یافت می شود و خریداران قبل از استفاده از آن بایستی آن را مطالعه کنند.

۲. توانایی تمییز دادن انواع فلزات

توانایی تمییز دادن انواع فلزات در بسیاری از دستگاه فلزیاب مدرن یافت می شود و خریداران باید از خرید مدل هایی که این ویژگی را ندارند اجتناب کنند. چراکه توانایی تمییز دادن انواع فلزات ابزاری بسیار مفید است. فلزات پاسخ های مغناطیسی منحصر به فردی را تولید می کنند و دستگاه فلزیاب با توانایی تمییز دادن می توانند این پاسخ ها را شناسایی کنند. سطح تبعیض از مدلی به مدلی متفاوت است، و خریداران هنگام خرید دستگاه فلزیاب باید این سطوح را مقایسه کنند. این ویژگی می تواند قیمت دستگاه فلزیاب را افزایش دهد.

۳. ویژگی کالیبراسیون

 این ویژگی همچنین به عنوان تعادل زمین شناخته شده است. و مسئول بررسی مواد معدنی مختلف فلزی موجود در خاک است. دستگاه فلزیاب با کالیبراسیون کم، مستعد تداخل با سیگنال های بیرونی هستند. با این حال، اکثر دستگاه های مدرن دارای قدرت کالیبراسیون خوبی هستند و سطوح کالیبراسیون از طریق جعبه کنترل تنظیم می شوند. خریداران باید دستورالعمل های مربوط به کالیبراسیون را در برشور دستگاه فلزیاب مطالعه کنند و هربار که دستگاه در یک خاک جدید استفاده می شود. دستگاه باید به درستی کالیبراسیون شود. دستگاه فلزیاب دستی کوچک که برای بازرسی های امنیتی به کار گرفته می شوند معمولا کالیبراسیون اتوماتیک دارند. و این به دستگاه فلزیاب کمک می کنند تا مواد مختلف خود را تطابق دهد.

۴. ویژگی رادار

دستگاه های فلزیاب با داشتن ویژگی رادار قدرت نفوذ در خاک را دارد. و می تواند اندازه و تراکم شی فلز را تعیین کنند. این ویژگی واقعا می تواند فرایند جستجو را سریعتر کند و اغلب توسط جویندگان گنج خبره استفاده می شود. جزئیات خوانش و تکنولوژی به کار گرفته شده قیمت را افزایش می دهد، بنابراین این ویژگی فقط برای کاربران با تجربه بیشتر توصیه می شود.

۵. اندازه و شکل سیم پیچ (کویل)

اندازه و شکل یک سیم پیچ تعیین کننده عمق و دامنه امواج الکترومغناطیسی دستگاه می باشد. کویل های کنترلی شکل استاندارد هستند و عمق نفوذ حدود دوازده اینچ دارند. کویل عنکبوتی دارای دامنه مشابهی با مدل های متمرکز است، اما برای استفاده در ضخامت زیاد کاربردی تر و ایده آل است. گرچه کویل های بیضوی دارای عمق نفوذ ۱۲ وات هستند، اما طراحی بیضی کویل ها باعث افزایش سطح پوششی می شود. کویل دابل دی هم نسبت به بقیه دارای بیشترین دامنه است، اما قدرت نفوذ چندانی ندارد. در این میان آنچه حائز اهمیت است این است که دستگاه فلزیاب در چه نوع خاکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تراکم چگونه بر نحوه کارکرد کویل تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال، یک کویل دابل دی برای استفاده در یک ساحل ایده آل است، چرا که شن و ماسه شل است و نفوذ ساده تر خواهد بود، در حالی که عمق نفوذ آن در خاک خشک و سفت کوتاه تر خواهد بود.

۶ – تکنولوژی فلزیاب

سه نوع مختلف تکنولوژی در دستگاه های فلزیاب وجود دارد: BFO، VLF و PL

BFO نوسانساز بسامد ضربان است و گزینه ای ساده و ارزان قیمت است. دستگاه های فلزیاب BFO از دو کویل و یک نوسانساز برای ایجاد فرکانس در حضور فلز استفاده می کنند. خریداران باید توجه داشته باشند که این تکنولوژی مستعد تداخلات خارجی است. و این نوع دستگاه های فلزیاب برای مبتدیان مناسب است. این فلزیاب بیشتر در بازدیدهای بدنی در گیت فروشگاه ها و یا فرودگاه ها کاربرد دارد.

VLF مخفف فرکانس بسیار پایین است و تکنولوژی رایج مورد استفاده در ردیاب های امروزی است. VLF با انتشار یک میدان مغناطیسی با فرکانس پایین به زمین کار می کند و بازتاب ها را می گیرد. VLF به کاربر اجازه می دهد فیلد مغناطیسی را تنظیم کند، بنابراین تنها فلزات معینی تشخیص داده می شوند.

PI مخفف القاء پالس است و جویندگان گنج با استفاده از این تکنولوژی به دنبال اقلام عمیق مدفون هستند. دستگاه های فلزیاب PI برای ارسال و دریافت پالس از یک کویل استفاده می کنند و می توانند به طور دقیق در مورد چگونگی  و محل قرار گرفتن اقلام مدفون اطلاع دهند. این دستگاه های فلزیاب گران تر از VLF هستند اما پیشرفته تر هستند.

۷ – محل دقیق و شاخص عمق

محل دقیق و شاخص عمق دو ویژگی جداگانه هستند اما اغلب در دستگاه های فلزیاب متوسط یافت می‌شوند. ویژگی محل دقیق به طور خودکار مرکز پاسخ و در نتیجه مکان دقیق شیء را به کوئیل اعلام می‌کند. شاخص عمق به کاربر اطلاع می دهد که چقدر به حفاری نیاز دارد تا شیء را پیدا کند. اطلاعات برای هر دو این ویژگی ها معمولا بر روی صفحه نمایش LCD نمایش داده می شود.

 

 

درس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات   @zarshenasan

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها :  @karshenas_zarshenasan     

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب، خرید فلزیاب و تعمیر فلزیاب مهندس بلال صمدی : ۰۹۱۲۲۳۰۲۲۱۵

جهت تعمیر فلزیاب و ارتقا فلزیاب و فروش فلزیاب دستگاه فلزیاب خود چه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید از طریق راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :۰۹۱۰۰۰۶۱۳۸۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *