فلزیاب

آموزش کار با ردیاب چرخشی

آموزش کار با ردیاب چرخشی

آموزش کار با ردیاب چرخشی

در آموزش کار با ردیاب به لغتی به نام دازینگ بر میخوریم و باید بدانید که چند روش مختلف جهت ردیابی فلزات ، اشیاء زیر خاک ، آب و هر جسم دیگری وجود دارد . که شاید بتوان گفت دازینگ ( Dowsing ) عجیب ترین آنها است که با عنوان پدیده دازینگ ( Dowsing Phenomenon ) نیز شناخته میشود. روش دازینگ در دوران رنسانس در آلمان ظاهر شد و از آن موقع به بعد طرفداران خاص خود را پیدا کرد، به افرادی که این کار را انجام می دهند «دازر» گفته می شود.روشی فراتر از علم و جالب این است که تنها وسیله مورد نیاز برای این کار، یک چوب به شکل حرف انگلیسی «Y» است که به آن «چوب دازینگ» می‌گویند، چوبی که به «چوب جادو» نیز مشهور است.

 

آموزش کار با ردیاب چرخشی

آموزش کار با ردیاب چرخشی
فروش فلزیاب و طلایاب در سان طلایاب۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷

 

 

نحوه نگه داشتن ردیاب ها :

در ابتدای آموزش کار با ردیاب انتن ها را بصورتی در دست بگیرید که کاملا در شریط راحت و ریلکس قرار داشته باشید .یعنی دسته ها را محکم نگه ندارید . دست ها در حالت طبیعی و آزاد در کنار بدن قرار گرفته و سپس آنها را بصورت ۹۰ درجه خم نموده و آنتنها را در دست گرفته و به اندازه تقریبی ۴۰ سانتیمتر از هم فاصله دهید .انتن ها را بصورت افقی نگه داشته و نوک انها را کمی بسمت زمین کج کنید. به این شکل  باد و نوسانات حرکت شما  آنتن ها را کمتر منحرف میکند و خطای شما کمتر میشود توجه کنید سر آنتن ها نباید بیش از حد بسمت پایین خم شود . و گرنه از حسایست ردیاب کاسته میشود و اگر انتن ها را  زیاد مستقیم نگه دارید . ردیاب بیش از حد حساس شده و کار با ان مشکل میشود.توجه  آنتن ها تقریبا بصورت موازی قرار دارند.

تمرکز فکر عبارتست از تثبیت ذهن روی یک شی خارجی و یا یک نقطه درونی ابتدا ذهن خود را بر روی یک هدف متمرکز کرده و سپس کاوش را شروع کنید. پس از تمرین تعادل نگه داشتن انتن ها اوپراتور باید یاد بگیرد که گام به گام راه برود و انتن ها را موازی هم و متعادل نگه دارد. قدم ها باید با سرعت نرمال  و محکم و مساوی باشد. در هر قدم فاصله و مسافت یکسانی باید طی شود در غیر اینصورت انتن ها ممکن است تعادل خود را از دست بدهند.

 

 

آموزش کار با ردیاب چرخشی

آموزش کار با ردیاب چرخشی
فروش فلزیاب و طلایاب در سان طلایاب۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷

 

توصیه های بیشتر در آموزش کار با ردیاب :

هیچ گاه در هوای بارانی و رعد و برق و در ظهر و زیر نور شدید آفتاب از ردیاب استفاده نکنید . گوشی موبایل همراهانتان و وسایل الکترونیکی را خاموش کنید و ساعت همراه نداشته باشید. و نکته مهم تر اینکه اگر کسی شما را به محیطی میبرد از او بخواهید تا فقط حدود محیط را به شما نشان دهد نه نقطه ای را که به آن مشکوک است . چون ذهنتان به صورت نا خودآگاه به همان نقطه متمرکز شده و ردیاب دقیقا آن نقطه را میزند. این یکی از کلیدی ترین نکات در آموزش کار با ردیاب است.

یادگیری اصول ردیابی

  •  قفل اول یا چرخش اول به معنی نقطه اصلی هدف است.
  •  اولین چرخش ۹۰ درجه در ردیاب های تک آنتن بیانگر وجود فلز و نقطه اصلی است.
  •  فاصله بین دو قفل مساوی با عمق هدف است.
  •  فاصله بین هر دو چرخش مساوی با عمق هدف است.
  •  نقطه اصلی و عمق را باید از جهت های چهارگانه مورد بررسی قرار داد.
  •  قفل دوم دیواره بیرونی سیگنال است.
  •  هر اندازه حجم فلز زیاد باشد دیواره فرکانس قوی تر خواهد بود.
  •  هر اندازه عمق هدف بیشتر باشد حرکت آنتن آرام تر است.
  •  کشش و تمایل ردیاب های آنتنی به سمت فلزاتی است که رسانایی بالای دارند.

یادگیری اصول ردیابی مشکل و پیچیده و تابع شرایط و قواعد خاصی است . که اپراتور می تواند با سپری نمودن دوره آموزش، تمرین و ممارست به آن دست یابد. پیدا کردن نقطه اصلی و مکان دقیق قرارگیری فلز در خاک و تعیین عمق کار ساده ای نیست. همچنان که اشاره شد نقطه دقیق وجود فلز دارای میدان مغناطیس بسیار قدرتمندی است که می تواند عکس العمل آنتن را از مسافت زیاد به دنبال داشته باشد. اپراتور در زمان قرارگیری بر روی هدف در ردیاب های تک آنتن و جفت آنتن شاهد قفل آنتن در آن مکان و یا چرخش ۹۰ درجه ای آنتن است . که بیانگر میدان شدیدی است که مانند گردباد عمل می نماید و سبب بی قراری آنتن می شود. قفل آنتن ها و یا چرخش ۹۰ درجه ای آنتن به معنی قرارگرفتن در نقطه اصلی فلز است.

 

 

آموزش کار با ردیاب چرخشی

آموزش کار با ردیاب چرخشی
فروش فلزیاب و طلایاب در سان طلایاب۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷

 

 

برای اطمینان حاصل نمودن از مکان دقیق باید هدف را از چهار جهت اصلی بررسی کرد.

🔷 تخمین عمق در ردیاب های تک آنتن : نحوه تخمین عمق در ردیاب های تک آنتن به این صورت است که از نقطه اصلی هدف به سمت بیرون حرکت می کنیم . اولین گردش ۹۰ درجه بیانگر تعیین عمق است یعنی فاصله بین اولین چرخش ۹۰ درجه با دومین چرخش ۹۰ درجه مساوی با عمق هدف است.

🔷 تخمین عمق در ردیاب های جفت آنتن : نحوه تخمین عمق در ردیاب های جفت آنتن به این صورت است . که اپراتور از نقطه اصلی هدف به آرامی شروع به حرکت و راه رفتن می نماید تا زمانی که دوباره آنتن قفل شود. قفل دوم تا نقطه اصلی هدف را اندازه گیری می کنیم که عمق هدف بدست می آید . در واقع فاصله بین دو قفل مساوی با عمق هدف است.

 

 


برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با فلزیاب و انواع فلزیاب اینجا را کلیک کنید و توضیحات بیشتر را مطالعه کنید.

درس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات : @zarshenasan

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها :  

@karshenas_zarshenasan

اینستاگرام:

https://instagram.com/zarshenasan__?igshid=YmMyMTA2M2Y=

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب،خرید فلزیابو تعمیر فلزیاب :

 ۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷ – ۰۹۱۹۷۹۷۷۵۷۷

جهت تعمیر فلزیاب و ارتقا فلزیاب و فروش فلزیاب دستگاه فلزیاب  خود چه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید از طریق

۰۹۱۹۷۹۷۷۵۷۷ تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *